GPK-SUEZ GŁOGÓW

Gruz i odpady budowlane


Gruz, a konkretnie wywóz gruzu i odpadów budowlanych – ten temat często interesuje zarówno indywidulanych mieszkańców, jak i przedstawicieli firm, przede wszystkim tych z branży budowlanej. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Co to za pytania? Gdzie wyrzucić odpady budowlane lub lepiej …gdzie oddać odpady budowlane? Jak zamówić kontenery na odpady budowlane? Jakie kontenery na odpady budowlane mają wymiary? Czy odpady budowlane stanowią odpady komunalne? Gdzie można otrzymać worki na odpady budowlane? Gdzie znajdę cennik na wywóz gruzu? Jak jest cena za m3 gruzu? Czy GPK-SUEZ dysponuje kontenerami hakowymi? A więc po kolei.

Gdzie wyrzucić odpady budowlane lub lepiej …gdzie oddać odpady budowlane oraz jak zamówić kontenery na odpady budowlane?


Problem z gruzem? Aby go rozwiązać wystarczy zamówić kontener na odpady budowane w naszej firmie - GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o. Co ważne, powyższe można zrobić nad wyraz łatwo i szybko, bo telefonicznie. Wystarczy zadzwonić pod numer 76 726 56 70 i umówić się z pracownikiem działu na dostarczenie i odbiór kontenera na odpady. Czy odbieramy gruz bez kontenerów? Krótko mówiąc, nie. Nasza usługa to wywóz gruzu w kontenerze. Oczywiście chodzi też o późniejszą utylizację i zagospodarowanie odpadów wg stosownych przepisów. Posiadamy niezbędne pozwolenia i certyfikaty. Nie każdy może transportować gruz. Stosowne pozwolenia i uprawnienia można znaleźć na naszej stronie, pośród innych dokumentów spółki.

Nasza oferta kierowana jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych, którzy na przykład budują czy remontują dom lub mieszkanie. Gdy remont jest na szeroką skalę, to warto zamówić kontener. Gdy remont jest niewielki i odpady budowlane można liczyć w kilogramach, a nie w tonach, to wystarczy je spakować do worków (osoby prywatne). Jak to wygląda konkretnie?

Wywóz gruzu za darmo - gruz w workach


Gruz i odpady budowlane można oddać za darmo, jeśli spełnione są dwa warunki. Po pierwsze powyższe dotyczy mieszkańców gmin, z którymi mamy jako GPK-SUEZ umowy, a nie firm. Po drugie gruzu nie może być więcej niż 600 kg w skali roku. Wtedy można oddać odpady budowlane za darmo. Na mocy umowy zawartej pomiędzy firmą a Gminą Miejską Głogów gruz w ilościach do 50 kg/miesiąc/nieruchomość można oddać w jednym ze specjalnych punktów odbioru, w tzw. punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – PSZOK. Punkty te znajdują się w 2 miejscach, przy ul. Przemysłowej 7a oraz przy ul. Transportowej 6. Gruz dostarczyć należy w specjalnych, oznaczonych workach.

Gdzie dostanę worki na gruz?


Odpady budowlane należy oddać w workach, które mieszkańcom Głogowa wydają (za niewielką opłatą) pracownicy miejskiego Działu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (ul. Poczdamska 1, tel. 76 853 38 18). Przy większych ilościach gruzu trzeba zamówić kontener. Oczywiście przy mniejszych też można. Pamiętajmy, że worki należy dostarczyć własnym transportem. Zamówienie kontenera jest na pewno wygodniejsze. Odpady budowalne nie muszą być wielkim problemem.

Czy odpady budowlane stanowią odpady komunalne? Odpady budowalne – co to jest?


Czy do jednego kontenera można wrzucać różnego rodzaju materiały? Do kontenera można wrzucać szeroko pojęte odpady budowalne, ale na pewno nie wszystko to, co zalega nam w domu w czasie remontu. Na pewno takim odpadem nie są na przykład meble, czy zużyty sprzęt elektroniczny, opony lub fragmenty zdezelowanych urządzeń. Te można oddać w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Gdzie znajdę cennik wywozu gruzu? Jaka jest cena za m3 gruzu?


Jednym z najczęściej zadawanych pytań przy zamawianiu kontenera na odpady budowlane jest pytanie ile kosztuje wywóz gruzu. Nasza odpowiedź będzie tutaj ogólna i oparta o dwa słowa: to zależy. Cena zależy przede wszystkim od dwóch elementów: od wielkości kontenera na odpady budowalne i od miejsca jego dostarczenia. Krótko mówiąc, im większy kontener i im dalej trzeba go zawieźć, tym drożej. Na szczęście kontenery są różnej wielkości. Nie każdy musi zamawiać te największe. Przy niewielkim remoncie mieszkania może wystarczyć kontener o pojemności kilku metrów sześciennych. Najlepiej zadzwonić do naszej firmy (76 726 56 70) i zapytać o szczegóły. Pracownik podpowie, jaki kontener na odpady budowlane najlepiej zamówić. Można zamówić zarówno usługę jednorazową, jak i odbywającą się cyklicznie. Ta druga opcja jest najczęściej wykorzystywana przez firmy. Bez względu na to, jaki kontener na odpady usługobiorca wybierze jednego może być pewny – trudno o lepsze ceny w regionie.

Jakie kontenery na odpady budowlane mają wymiary? Jak jest pojemność?


Wymiary kontenerów to rzecz wtórna wobec ich pojemności. Kontenery są różnej wielkości:
  • 3,3 m3;
  • 5,5 m3;
  • 6,5 m3;
  • 7 m3;
  • 8 m3;
  • a nawet do 20 m3.

Jeśli planujemy budowę lub remont, to musimy zastanowić się, jaki kontener będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Pamiętajmy jednak o jednym. Pojemność to nie wszystko. Ważny jest jeszcze tonaż. Cegła dziurawka, to nie to samo co beton i inny będzie ciężar wypełnionego kontenera. Jest to ważne przy transporcie. Najlepiej powyższe tematy skonsultować z pracownikiem przy zamówieniu.

Czy dysponujemy kontenerami hakowymi?


Kontenery hakowe to specjalny typ kontenerów. Nie wdając się w techniczne szczegóły zainteresowanym odpowiadamy: tak, takimi również dysponujemy.

Kontenery Lubin?


Jak daleko jeździmy? Jesteśmy konkurencyjni, dlatego to my jesteśmy przeważnie tam, gdzie w regionie budują lub wyburzają. Poza Głogowem, jeździmy do takich miejscowości, jak Lubin, Polkowice, Chocianów, Przemków, Grębocice, Radwanice, Jerzmanowa, Pęcław, Gaworzyce, Góra, Niechlów, Rudna, Kotla, Żukowice, Szprotawa, Nowa Sól, Szlichtyngowa, Bytom Odrzański, Kożuchów, Sława, Wschowa i wielu innych.